Rolnicy dziękowali za plony i wspierali nasze Hospicjum

Dnia 13 sierpnia 2017 w Mieronicach odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne zorganizowane przez Gminę Małogoszcz i Parafię św. Ap. Piotra i Pawła w Rembieszycach. Z inicjatywy Fundacji „Wioska Aniołów”, za aprobatą organizatorów dożynek, w trakcie tegorocznej uroczystości była prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach w ramach akcji „Pola Nadziei”.

Dożynkowe obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył proboszcz Parafii w Rembieszycach – ks. Zbigniew Bień. Po niej nastąpiło przeniesienie wieńca dożynkowego z kaplicy w Mieronicach na plac zabawy dożynkowej przy OSP. W trakcie uroczystości, podsumowującej rok ciężkiej pracy przygotowanych było wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych uczestników dożynek. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można było skosztować lokalnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Mieronic, Karsznic, Rembieszyc i Woli Tesserowej.

Ks. proboszcz i członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Mieronic „Idziemy w przyszłość” z otwartymi sercami przyjęli propozycję włączenia się w kampanię „Pola Nadziei”, z której dochód w całości jest przekazywany na zakup niezbędnego wyposażenia do Hospicjum Stacjonarnego i Domowego prowadzonego przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Przy współudziale wolontariuszy, przy specjalnie przygotowanym stoisku w trakcie trwania festynu odbywała się zbiórka oraz kampania informacyjna związana z działalnością hospicjum. Wolontariusze fundacji „Wioska Aniołów”, którzy zaangażowali się w kwestę zapewnili też szereg atrakcji dla najmłodszych: wspólne kolorowanie, gry, balonowe zoo, malowanie twarzy, fotobudkę, pokaz wielkich baniek mydlanych.

W trakcie dożynek wolontariusze zebrali 988,36 zł. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość, dar serca i możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym dożynkowym święcie. Niech okazane dobro wraca, a na stole nikomu nie brakuje powszedniego chleba.