Szkoła Podstawowa z Porzecza z Polami Nadziei

Szkoła Podstawowa z Porzecza z Polami NadzieiWolontariusze Szkolnego Koła Caritas, działającego przy Szkole Podstawowej w Porzeczu, wzięli udział w akcji Pola nadziei. Ideą tego projektu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los oraz potrzeby fizyczne, psychiczne i duchowe terminalnie chorego człowieka.

Uczniowie ze Szkoły w Porzeczu włączyli się do akcji w Kielcach. W centrum miasta 28.04.2016r. pod opieką katechety Dariusza Kurpińskiego, zbierali pieniądze na  funkcjonowanie Hospicjum Caritas im. bł. Matki Teresy z Kalkuty. Osobom, które wsparły akcję, wolontariusze z Porzecza wręczali żonkile – symbol Pól Nadziei.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Szkoły p. Marku Wosiowi, uczniom SP z Porzecza oraz p. Dariuszowi Kurpińskiemu za zaangażowanie i zorganizowanie zbiórki.

ZOBACZ GALERIĘ