Trwają kwesty w ramach akcji „Pola Nadziei”

​Trwa wiosenna edycja 11. kampanii „Pól Nadziei”. W ramach dorocznej akcji charytatywnej odbywają się kwesty na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty oraz konkursy dla młodzieży. W tym roku ze względu na pandemię zbiórki odbywają się tylko przy parafiach oraz w internecie, za pomocą „wirtualnej puszki”. Do chwili obecnej zbiórki, odbyły się w kilku parafiach kieleckich, m.in. Św. Józefa Oblubieńca, Miłosierdzia Bożego, Podwyższenia Krzyża Świętego i Przemienia Pańskiego oraz w parafii Św. Józefa Oblubieńca w Zagnańsku. W przeprowadzenie kwest angażują się wolontariusze –  dzieci i młodzież wraz z opiekunami Szkolnych Kół Caritas.

Celem akcji jest m.in. zbiórka środków niezbędnych kieleckiemu Hospicjum na pokrycie kosztów codziennej działalności. Jej symbolem są żonkile, uznawane za międzynarodowy znak nadziei. Kwiaty mają przypominać o cierpiących pacjentach, którzy potrzebują wsparcia w trudnym okresie choroby i odchodzenia.

Najbliższe kwesty odbędą się w parafiach:

9 maja – Chrystusa Odkupiciela w Nowinach
9 maja – Św. Stanisława b. m. w Mniowie
16 maja – Wniebowzięcia NMP w Kielcach (katedra)
23 maja – Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach
30 maja – Św. Izydora w Kielcach – Posłowicach
30 maja – Św. Antoniego Padewskiego w Kielcach – Dąbrowie
30 maja – Św. Franciszka z Asyżu w Kielcach
13 czerwca – Bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach
27 czerwca – Św. Józefa Robotnika w Kielcach

Bardzo dziękujemy Księżom Proboszczom za życzliwość, Darczyńcom za okazane serce i Wolontariuszom za poświęcony czas.

Zachęcamy aby włączyć się w pomoc przy organizacji zbiórek lub wspomóc finansowo nasze Hospicjum.

Wirtualna puszka: http://hospicjum.kielce.caritas.pl/pola-nadziei/wirtualnepolanadziei/