Kielce na Zjeżdzie Żonkilowych Hospicjów

Wolontariat w hospicjum1-2 lipca 2017 roku w Krakowie odbył się Zjazd Hospicjów Żonkilowych w 20-lecie startu Pól Nadziei w Polsce i 15-lecie ogólnopolskiej edycji. Koordynator wolontariatu Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach zaprezentowała dotychczasowe osiągnięcia akcji Pola Nadziei realizowanej w województwie świętokrzyskim już po raz siódmy.

Zjazd Żonkilowych Hospicjów to czas na spotkanie z przedstawicielami wolontariatu hospicyjnego z całego kraju, jak również czas powrotu do początków Pól Nadziei zainaugurowanych w Polsce w Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

Uczestnicy Zjazdu wzięli udział w warsztatach dotyczących znajomości prawa autorskiego, etyki promocji i pozyskiwania środków, a wieczór 1 lipca umilił konkurs żonkilowy, w czasie którego miała miejsce prezentacja żonkilowych kapeluszy z głosowaniem na najpiękniejszy model. Spotkanie miało na celu przekazywanie doświadczeń w realizacji kampanii Pola Nadziei przy współpracy z wolontariuszami, szkołami, instytucjami sprzyjającymi i wszystkimi osobami dobrej woli.