XIII edycja kampanii „Pola Nadziei” w Kielcach uroczyście rozpoczęta!
„Chorzy mają uprzywilejowane miejsce w sercu Jezusa i w naszych sercach” – te słowa z homilii księdza biskupa Andrzeja Kalety szczególnie zapadły w pamięć tym wszystkim, którzy w czwartek, 6 października, zebrali się w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu w Kielcach, aby uroczyście rozpocząć trzynastą kampanię „Pola Nadziei 2022-23”. Ponad 150 osób przybyło, aby zgłosić swoją gotowość do wsparcia działań realizowanych na rzecz Hospicjum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Byli to dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, wolontariusze, sympatycy i przedstawiciele instytucji wspierających:, Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Kuratorium Oświaty, Urzędu Miasta Kielce. Był też z nami niezawodny Senator RP Krzysztof Słoń.
Po Mszy świętej, do której piękną oprawę zapewniły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Kielcach, goście wzięli udział w spotkaniu informacyjno-integracyjnym. W jego trakcie wyświetlono dwa krótkie filmy przybliżające uczestnikom kampanii sylwetki pacjentów i ich rodzin, a także zakres działalności wolontariuszy hospicyjnych. Zaprezentowano także cele projektu „Pomóż pomagać – fundraising hospicyjny” oraz możliwości nowootwartego portalu „Hospicjowo” – wirtualnej przestrzeni dla wszystkich zainteresowanych udziałem w realizacji chrześcijańskiej wizji miłosierdzia wobec cierpiących i chorych.
Tradycyjnie częścią inauguracji „Pól Nadziei” było przekazanie przedstawicielom szkół cebulek żonkili i oznakowania rabat, które powstaną w najbliższych dniach w przyszkolnych ogrodach. Oficjalną część spotkania zakończył radosny marsz na główną rabatę żonkilową przy ul. Warszawskiej i sadzenie cebulek tych pięknych, słonecznych kwiatów, które są symbolem Pól Nadziei. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do rosnącego zaangażowania społeczności lokalnych w działania na rzecz podopiecznych naszego Hospicjum.
Piękna uroczystość inauguracji za nami. A przed nami, w ciągu najbliższych miesięcy, wiele okazji, żeby pokazać, że ludzie dotknięci cierpieniem fizycznym i duchowym, czasem samotni i pogrążeni w smutku i lęku, naprawdę mają w naszych sercach i czynach miejsce uprzywilejowane.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za obecność, a w sposób szczególny pragniemy wyrazić wdzięczność Miejskiemu Zarządowi Dróg, Rejonowemu Przedsiębiorstwu Zieleni i Usług Komunalnych, ACM Agrocentrum i GMF Group, bez których życzliwości i pomocy nie byłoby przepięknej rabaty żonkilowej przy ul. Warszawskiej.