BUDOWA HOSPICJUM

Budowa HospicjumBudowa Hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty to dzieło rozłożone na kilka lat. Budowa Hospicjum rozpoczęła się w 2010 r. Docelowo przewidziano 44 miejsca dla osób chorych. Placówka powstaje w sąsiedztwie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Podopiecznymi hospicjum będą na razie osoby dorosłe.

Powierzchnia hospicjum wyniesie łącznie 1 720 m kw., czyli ostatecznie będzie to obiekt średniej wielkości, porównywalny z zakładem opiekuńczym czy domem pomocy społecznej. W hospicjum znajdzie się 18 pokoi z łazienkami, 3 pokoje gościnne, gabinet zabiegowy, rehabilitacyjny, kaplica i pomieszczenia gospodarcze. Hospicjum zapewni terminalnie chorym niezbędną opiekę lekarską, usługi pielęgniarskie, rehabilitację przyłóżkową, pomoc wolontariuszy oraz wsparcie psychologiczne dla chorego i rodziny. Do bezpośredniej obsługi przy chorych będzie zatrudnionych ok. 20 osób, nieocenioną pomoc, jak zwykle, będzie świadczył wolontariat.

Inwestycja realizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej powstała z darowizn od firm i osób indywidualnych, zbiórek publicznych i odpisów z tytułu 1 procenta.

ZOBACZ GALERIĘ