Kwesta na Hospicjum w czasie Festiwalu w Bolminie – serdecznie dziękujemy

W czwartek 7 września 2017 roku w Bolminie (Gmina Chęciny) odbył się I Bolmiński Festiwal Pieśni Maryjnej TOTUS TUUS. Festiwal poprzedziła msza św. której przewodniczył o. Jan Strumiłowski, głoszący słowo Boże w czasie Jubileuszowych Misji Świętych z okazji 400 lecia konsekracji kościoła parafialnego w Bolminie. W czasie wydarzenia przeprowadzona została kwesta na rzecz Hospicjum.

W I Bolmińskim Festiwalu wzięło udział 12 wykonawców, którzy z dużym zaangażowaniem wykonywali pieśni chrześcijańskie, tematycznie związane z Matką Bożą. Jury doceniło wszystkich wykonawców, ponieważ każdy solista i zespół biorący udział w wydarzeniu starał się ja najlepiej oddać cześć Maryi. GRAND PRIX Festiwalu zdobył Chór z Parafii Garnizonowej w Kielcach. Festiwal był okazją to wspólnego spotkania i oddania czci Matce Bożej, a jego zwieńczeniem był wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.

Dziękujemy ks. Władysławowi Janicowi – proboszczowi parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bolminie za zgodę na przeprowadzenie kwesty na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze dzieło miłosierdzia. Kwota zebrana podczas Festiwalu to 650,72 zł. W sposób szczególny dziękujemy wolontariuszom i mieszkańcom Bolmina za pomoc w organizacji zbiórki.