Listopadowe Dobro dla Hospicjum

Pierwsze listopadowe dni jak żaden inny czas w roku skłaniają do wspomnień o tych, którzy odeszli, a byli dla nas bliscy i ważni. Jak co roku wspominamy też pacjentów Hospicjum im. św. M. Teresy z Kalkuty w Kielcach, którzy – jak głęboko wierzymy – odpoczywają w Domu Pana. Uczestnicząc w nabożeństwach i przemierzając cmentarne alejki, powierzajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosiernemu Bogu.

Pamiętamy również o tych podopiecznych Hospicjum , których ziemska wędrówka dobiega końca. Możemy wesprzeć nasze starania o godne warunki dla życia i umierania, modlitwą i darem materialnym. Żółte koszulki Caritas i uśmiechnięte twarze – to znak rozpoznawczy naszych wolontariuszy, których będzie można spotkać 31 października na Cmentarzach Starym i Nowym w Kielcach oraz Komunalnym w Cedzynie. Kwesty na potrzeby Hospicjum odbędą się również 1 i 2 listopada na cmentarzach kieleckich. W okresie Wszystkich Świętych zbiórki prowadzą zaprzyjaźnione placówki szkolne w Brynicy, Chełmcach, Chmielniku, Porzeczu i Pińczowie, oraz SP nr 39, SP 34 i Technikum Elektryczne w Kielcach.

Datki można przekazać także drogą elektroniczną korzystając z dostępnych na stronie Hospicjum tradycyjnego przelewu i wirtualnej puszki.

Dziękujemy za wszelką pomoc naszym Wolontariuszom i Darczyńcom.