Marsz Żonkila przeszedł przez Kielce

Ponad 200 osób wzięło udział w Marszu Żonkila, który 26 kwietnia przeszedł ulicami Kielc. Uczestniczyły w nim głównie dzieci ze swoimi nauczycielami, którzy w ten sposób chcieli wesprzeć kampanię Pola Nadziei. Trasa marszu wiodła spod pomnika Henryka Sienkiewicza na Plac Artystów. Tam odbyły się zabawy integracyjne, pokaz bojowego wozu strażackiego, instruktaż pierwszej pomocy.

W wydarzeniu uczestniczyła wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, która podziękowała za wspieranie pięknej idei hospicyjnej oraz Ewa Kopolovets, która odczytała list Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek. W tym dniu na ulicach miasta prowadzona była przez wolontariuszy kwesta na rzecz Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Dziękujemy dzieciom, nauczycielom, wolontariuszom i darczyńcom, którzy przez cały czas kampanii Pola Nadziei wspierają kieleckie Hospicjum.