Msza św. w intencji personelu i podopiecznych Hospicjum w Kielcach

Dnia 8 stycznia 2021 r. biskup kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę św. w kaplicy Hospicjum im. św. M. Teresy z Kalkuty w Kielcach. Bp Jan zaproponował, by w klimacie Świąt Bożego Narodzenia, choćby w skromnej liczbie, spotkać się w tym szczególnym dla diecezji miejscu na modlitwie w intencji personelu i podopiecznych. Eucharystię celebrowali również ks. Adrian Bydliński – kapelan Hospicjum i ks. Krzysztof Banasik – zastępca dyrektora Caritas Kieleckiej.

W homilii ksiądz biskup przywołał postać patronki tego domu – „Na ogromnym pustkowiu ludzkich potrzeb miała niewiele. Nie była przecież bogatym przemysłowcem ani bankierem, rachmistrzem czy managerem, ale jej niezwykłym bogactwem, stokroć cenniejszym niż złoto i pieniądze, było jej serce kochające Boga i bliźniego” . Podsumowując dodał „jeśli nasze hospicjum diecezjalne, jak i każde inne, potrzebuje wiele środków materialnych na ich codzienne funkcjonowanie, to jeszcze bardziej potrzebuje miłości i autentycznie kochających serc wszystkich tu pracujących osób”.

Na zakończenie Mszy św. bp Piotrowski poprosił chorych o modlitwę w intencji misji i misjonarzy oraz udzielił uroczystego błogosławieństwa. Na pamiątkę spotkania obdarował uczestników liturgii diecezjalnymi kalendarzami misyjnymi na rok 2021.