Pod niebem pełnym Cudów

Podniebne Cuda to cykl czwartkowych spotkań, w czasie których spędzamy razem czas. Podopieczni, często także ich bliscy, personel Hospicjum i przede wszystkim Wolontariusze, którzy przygotowują czwartkowe spotkania. Wszystko ma być jak na ważnej rodzinnej uroczystości. Dzięki wsparciu przyjaznych naszym działaniom osób, jak i zaangażowaniu Wolontariuszy stoły i dekoracje z tygodnia na tydzień wyglądają coraz piękniej. Zawieszone słońce i chmury mają symbolizować, że jest nam razem jak „pod niebem” – z resztą pamiętamy o wspólnej modlitwie w intencjach jakie nosimy w sercach. A na stołach i w trakcie wystąpień są cuda! Wrzesień obfitował w wiele pozytywnych wydarzeń i ciekawych Gości.

7 września odwiedził nas pallotyński misjonarz, ks. Stanisław Urbaniak SAK, opowiadając o swoim 31 letnim życiu na misjach w Afryce.
14 września koncertowała z nami pani Małgosia Siemieniec, przygotowując repertuar piosenek polskich, w tym pieśni religijnych. To już druga wizyta pani Małgosi w naszym Hospicyjnym Domu.
21 września nasze czwartkowe spotkanie odmłodniało za sprawą pokazu talentu recytatorskiego Julii z fragmentem ,,Róży” Stefana Żeromskiego oraz pięknych tańców w wykonaniu dwóch baletnic Kasi i Ewy. Dziewczyny nie miały wyjścia – musiały bisować, ponieważ ich występy urzekły naszych kochanych Podopiecznych.
Ostatnie spotkanie wrześniowe, 28 września prowadzili sami Wolontariusze. Wiktoria podzieliła się z uczestniczącymi na „Podniebnych Cudach” Gośćmi własną twórczością literacką, a także wystąpiła recytując tekst Stanisława Barańczaka ,,Pan tu nie stał”. Michał śpiewał „do tańca i do różańca”, a Aneta i Andrzej przyszli specjalnie, by opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach związanych z pobytem wolontariuszy w Hospicjum im. bł. Michała Sopoćki w Wilnie.

Bogaty program artystyczny, ćwiczenia dla szarych komórek – czyli cotygodniowe kalambury i serdeczny uśmiech Wolontariuszy to nie wszystko, co warto podkreślić, mając na myśli czwartkowe spotkania. Edyta czuwa, aby nie zabrakło pączków wyczekiwanych przez cały tydzień przez niektórych Podopiecznych, a Halinka zadbała o piękne obrusy i dekoracje zdobiące salę, w której się spotykamy.  W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy też pyszną drożdżówkę ze śliwkami, specjalnie wypieczoną na „Podniebne Cuda”. Nie sposób wyliczyć zaangażowania ludzi dobrej woli w tą inicjatywę. Z serca dziękujemy za każdy gest włożony w to, aby spotkania z Podopiecznymi odbywały się w rodzinnej atmosferze i zapraszamy do włączenia się w organizację spotkania w każdy czwartek o godz. 15:00. Kontakt: 532 757 749.

Nie czekaj na cud. Stań się CUDem!