Pierwsze „Podniebne Cuda” za nami

„Podniebne cuda” to co czwartkowe spotkanie przygotowane przez Wolontariuszy dla Podopiecznych, Ich Rodzin, Personelu i tych, którzy są Przyjaciółmi Hospicjum. Wolontariusze sami nadali nazwę temu wydarzeniu, które w każdy czwartek od godz. 15:00 na stałe zagości w kawiarence hospicyjnej. 13 lipca 2017 roku na „Podniebnych cudach” rzeczywiście było cudownie 🙂
Wolontariusze zadbali, aby każdy kto chce uczestniczyć w spotkaniu dotarł na miejsce. Przygotowali także niebiański wystrój sali, przynieśli pyszne słodkości, a nawet świeżutkie maliny – dziękujemy za nie Agatko! Hitem na stole było tiramisu Pauliny, które przyniosło nasze wolontaryjne małżeństwo – Magda i Andrzej – serdecznie dziękujemy. Słodości było co nie miara, nie sposób wyliczyć jak wielką otwartością serca wykazały się nasze Wolontariuszki. Oczywiście nie obyłoby się także bez pomocy pani Helenki, która na kuchni dzielnie pomagała Wolontariuszkom przygotować dla wszystkich kawkę i herbatkę.
Część artystyczną spotkania rozpoczęła Basia – prawdziwy muzyczny talent. Następnie modlitwę i dobre słowo wygłosił do nas ks. Krzysztof Banasik – zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, a prywatnie ksiądz, dla którego wolontariusze stanowią bardzo istotną część hospicyjnej rodziny. Szybko więc okazało się, że „Podniebne cuda” ludzi zbliżają i zbliżać będą. Dzięki Michałowi nauczyliśmy się utworu zespołu Raz, dwa, trzy: „Pod niebem pełnym cudów”, który stał się „hymnem” naszych spotkań. Następnie Agnieszka swoim pięknym głosem zaprosiła nas w świat pełen dobra i miłości, czytając bajki autorstwa Sylwii Pangsy-Kanii, które przyjechały do nas wprost z Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Kto był dziś w Hospicjum to ma świadomość, że radość zapanowała na wielu twarzach, dzięki zaangażowaniu tylu wyjątkowych Wolonatriuszy. 
Po wspólnym spotkaniu, jak co miesiąc w każdy II czwartek miesiąca odbyła się msza św. o godz. 17:00 pod przewodnictwem ks. Sylwestra Iwana – kapelana Hospicjum i ks. Krzysztofa Banasika w intencji osób, które odeszły do Domu Ojca w czerwcu 2017 roku. Dziękujemy wszystkim, którzy zanoszą modlitwy o życie wieczne dla byłych Mieszkańców Hospicjum oraz tym, którzy modlą się za Ich Rodziny i są dla nich wsparciem. 
Dziękujemy wszystkim za wspólne zaangażowanie się w to piękne dzieło!
 
Dobre słowa mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, jednak ich echo jest nieskończone.
św. Matka Teresa z Kalkuty