Radio Kielce w dobroczynnej akcji na rzecz Hospicjum

Radio KielceZ inicjatywy Radia Kielce tegoroczna akcja  „Choinka pod choinkę” służyć będzie zbiórce środków na zakup specjalistycznego samochodu do przewożenia chorych dla Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

W poniedziałek 12 grudnia rozpocznie się aukcja 5 wyjątkowych bożonarodzeniowych drzewek. Licytowane będą choinki przekazane przez miasta, w których znajdują się terenowe redakcje Radia Kielce: Kazimierza Wielka, Sandomierz,  Starachowice, Ostrowiec i Jędrzejów.  Każdego dnia Radio Kielce gościć będzie w innym mieście. Liczymy, że duch rywalizacji między tymi miastami pomoże zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz hospicjum prowadzonego przez Caritas. Koszt specjalistycznego ambulansu, bardzo potrzebnego chorym, to około 140 tysięcy złotych.

Od 2003 roku Radio Kielce wspiera osoby potrzebujące. Dzięki słuchaczom pomoc otrzymali między innymi mali pacjenci dziecięcego szpitala w Kielcach, nasi rodacy na Syberii i uzdolniona młodzież z regionu. Choinki fundowali m.in.: piłkarze reprezentacji Polski, szczypiorniści Vive, ojcowie Oblaci ze Św. Krzyża oraz znani i lubiani aktorzy i piosenkarze.  W sumie zebrano ponad 240 tysięcy złotych.  Liczymy, że i tym razem akcja „Choinka pod choinkę” również zakończy się sukcesem i upragniony samochód do transportu chorych trafi do naszych podopiecznych.

Start akcji 12 grudnia, tuż po godzinie 6.00. Finał codziennie, w popołudniowym programie – Punkty Widzenia o godz. 16.30. Akcja potrwa 5 dni.

Bardzo dziękujemy Rozgłośni Polskiego Radia Kielce za podjęcie tej cennej inicjatywy. Zachęcamy drogich darczyńców do włączenia się w aukcję tych wyjątkowych choinek oraz do dobrowolnych wpłat na cel akcji. Mamy nadzieję, że wspólnie sprawimy piękny prezent bożonarodzeniowy podopiecznym naszego Hospicjum.

Numer rachunku na który można przelewać pieniądze na akcję „Choinka pod Choinkę”: 58 1050 1416 1000 0090 8011 7352