Słońce, słońce, słońce i jeszcze raz Italia

20 lipca 2017 roku każda „pogodynka” mogłaby podsumować ten dzień w Kielcach jako upalny i słoneczny. Nie inaczej było więc na tarasie naszego Hospicjum, a później słońce dosłownie i w przenośni zawędrowało do naszej Kawiarenki Hospicyjnej na kolejne spotkanie z cyklu „Podniebne Cuda”.

Dzięki pięknej pogodzie nasi Podopieczni korzystali dzisiaj z uroków słońca. Po południu czekała na nich kolejna niespodzianka, ponieważ Wolontariuszki przygotowały wielkie słońce i udekorowały je pięknymi cytatami umieszczonymi na białych obłoczkach. Przygotowany wystrój zapowiadał podróż do krainy słońca – Italii, skąd pochodzą znane i lubiane pieśni i opery włoskie. Te wykonał dla wszystkich obecnych Michał Steciak – tenor, który zachwycił swoim głosem nie jedną Uczestniczkę i Uczestnika spotkania.

Nasza „podniebna uczta” zaczęła się od spotkania ze śp. ks. Janem Kaczkowskim, którego mogliśmy obejrzeć za pośrednictwem projektora. To szczególny czas wspomnień księdza Jana, ponieważ 19 lipca 2017 roku minąłby 40 rok Jego urodzin. Ks. Jan Kaczkowski to założyciel puckiego Hospicjum, który w swoich działaniach nauczał o godności każdego człowieka. Nasze spotkanie stało się okazją do pięknych wspomnień wynikających z Jego nauczania. Dziękujemy wszystkim obecnym za miło spędzony czas, a naszej psycholog Kasi za napisanie pod tą okazję i przeczytanie nam wiersza „Boże piękno”. Dziękujemy Wolontariuszom za obecność i wszystkich serdecznie zapraszamy już za tydzień na kolejne wyjątkowe spotkanie. W następny czwartek również odwiedzi nas wyjątkowy gość, ale dzisiaj jeszcze pozostaje to niespodzianką.