Świąteczny gest dobroci od Wolontariuszy

Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas w Kielcach pod koniec listopada 2020 zainicjowało akcję „Życzę Ci…!”, która miała na celu własnoręczne wykonanie przez dzieci i młodzież kartek z życzeniami dla osób chorych i starszych.

Podczas akcji udało się zebrać aż 2030 sztuk własnoręcznie zrobionych kartek, które trafiły również do naszego Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. W obecnym trudnym dla wszystkich czasie, ciężko spotkać się osobiście, odwiedzać chorych lub porozmawiać. Taka kartka postawiona na stoliku przy łóżku chorego, chociaż w ten sposób, pomoże odczuć bliskość drugiej osoby, że ktoś jest obok, ktoś pamięta. To dzielenie się radością, dobrą nowiną płynącą z Narodzenia Pana.

Jesteśmy wdzięczni, wszystkich Wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję a tym samym przekazali nam kartki świąteczne, sprawiając ogromną radość podopiecznym naszego Hospicjum.