Święci musieli przy tym być! Listopadowe dobro dla Hospicjum

W wyjątkowo piękne w tym roku, listopadowe dni okresu Wszystkich Świętych, można ich było spotkać przy cmentarzach, parafiach i w szkołach. W żółtych koszulkach, z puszkami Pól Nadziei w ręku, z uśmiechem proszących o pamięć o Pacjentach Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Nasi Wolontariusze. I nie mniej ważni: liczni, nieznani z imienia i nazwiska Darczyńcy, którzy na moment przystanęli, ofiarowali datek i – wierzymy w to głęboko – polecili Naszych zmarłych i żyjących Pacjentów miłosiernemu Bogu.

Dzięki staraniom Wolontariuszy i hojności Darczyńców zebraliśmy łącznie 13 677 złotych! Z tych funduszy na potrzeby Hospicjum Domowego i Stacjonarnego zostały lub w najbliższym czasie będą zakupione: sprzęt medyczny, w tym przenośne aparaty do elektroterapii, pomiaru ciśnienia i glukometry, oraz materace przeciwodleżynowe i szafki przyłóżkowe. Za każdym takim zakupem stoi coś ogromnie ważnego: bezpieczeństwo i większy komfort naszych Pacjentów, mniej cierpienia, więcej spokoju i uśmiechu. To właśnie – tak naprawdę – ofiarowaliście Hospicjum. Niech Wam Bóg wynagrodzi!

Na szczególne podziękowania zasługują:

– Wolontariusze: Ewa, Ela, Monika, Jola, Kacper i Iwo.

– Szkoły Podstawowe w: Promniku, Porzeczu, Brynicy, Chełmcach, Odrowążu, Dębskiej Woli.

– Parafie w Chełmcach, Chęcinach, Polichnie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

– Liceum ogólnokształcące w Pińczowie, Zespół Szkół Elektrycznych oraz Szkoły Podstawowe nr 34 i nr 39 w Kielcach oraz Stowarzyszenie Przystań – Chmielnik.