Uwielbieniowy czyn miłosierdzia

VII Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce przybrało, jak co roku również charakter charytatywny. W tym roku mieliśmy okazję wspomóc działalność Hospicjum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach obejmujące opieką osoby umierające, będące w ostatniej fazie życia i cierpiące z powodu chorób przewlekłych, u których zakończono leczenie przyczynowe. W hospicjum personel stara się zapewnić możliwie najlepszą opiekę na ostatnim etapie życia. Oznacza to przede wszystkim walkę z bólem, zapewnienie komfortu i wsparcia zarówno chorym, jak i ich bliskim.

Uczestnicy VII Uwielbienia podczas kwesty prowadzonej przez wolontariuszy hospicjum złożyli do puszek sumę 8281,02 zł!

Kwota ta została w całości wykorzystana na zakup sprzętu zwiększającego komfort życia ciężko chorych pacjentów – lampy Solux i Bioptron, aparatu do drenażu limfatycznego z osprzętowieniem oraz głowic do lasera.

Sprzęt ten wspomaga leczenie obrzęków limfatycznych czy odleżyn, a także ułatwia pracę fizjoterapeutom. Dzięki niemu możliwe jest również normalne funkcjonowanie pomimo choroby.

Dziękujemy w imieniu podopiecznych i personelu Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach wszystkim, którzy zechcieli wspomóc działalność tego ważnego dzieła miłosierdzia w naszej diecezji.

Anita Grzesik
koordynator wolontariatu hospicyjnego