Wiosną rosną Pola Nadziei!

Symbolika hospicyjnego żonkila jest piękna i przejmująca. To nie tylko logo kampanii Pola Nadziei. To także znak dobra i radości, którymi chcemy obdarzać Pacjentów Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. To znak nadziei i odrodzenia, bardzo realny, gdy popatrzy się na rabatę żonkilową przy ul. Warszawskiej w Kielcach, która mimo nawracającej zimy przepięknie rozkwitła. A w ostatnich dniach żonkil stał się także znakiem rozpoznawczym życzliwych ludzi, przyjaciół naszej Placówki, którzy włączyli się w inauguracyjne kwesty wiosennej odsłony Pól Nadziei.

Zbiórki żonkilowe rozpoczęliśmy 12 kwietnia br. Dzięki życzliwości Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, z pomocą uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Maryi z Nazaretu kwestowaliśmy na terenie przy obu instytucjach, a równolegle w Zespole Szkół nr 3 w Kielcach zrealizowano zbiórkę szkolną. Idea hospicyjna Caritas porusza serca. Mimo potrzeb wielu różnych grup i instytucji, darczyńcy nie pozostali obojętni także na potrzeby naszych Pacjentów. Jednak nie tylko o wsparcie finansowe chodziło. W kampanii Pola Nadziei nieustannie podkreślamy, że wsparcie dla tych, którzy odchodzą, to także  modlitwa i różne formy pracy wolontaryjnej.

Wiosenne akcje żonkilowe dopiero się zaczęły. Zgłaszają się kolejne placówki, szkoły i parafie. Dobrze jest móc powiedzieć Pacjentom, jak wielu przyjaciół, „ludzi żonkila”, mają wszędzie wokół.