Wolontariusze Hospicjum na Zupie na Plantach

Wolontariusze Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach co miesiąc spotykają się, aby wspólnie omówić działania podejmowane na rzecz osób ciężko chorych. Propozycją na spędzanie wolnego czasu w grupie wolontaryjnej 1 października 2017 roku było wsparcie inicjatywy pn. Zupa na Plantach dla krakowskich bezdomnych. Wolontariusze przygotowali kilkaset kanapek co stało się faktycznym uczynkiem miłosierdzia: głodnych nakarmić. Do tej inicjatywy dołączyli się parafianie z Parafii Wojskowo – Cywilnej pw. Matki Bożej Królowej Polski oraz z Duszpasterstwa Akademickiego Wesoła 54 w Kielcach poprzez przekazanie darów, za które serdecznie dziękujemy.

Samo spotkanie z ludźmi czyniącymi dobro i z osobami cierpiącymi jest lekcją wyjątkową. Wolontariusze Hospicjum podzielili się nie tylko kanapkami, ale przede wszystkim doświadczeniami swojej posługi hospicyjnej. Z kolei wolontariusze ŻyWej Pracowni, gdzie gotowana jest zupa opowiedzieli o tym, jak powstała Zupa na Plantach i jak to robić, aby podejmować  działania służące wsparciu biednych zagrożonych kryzysem bezdomności. Jedna i druga grupa szybko się zaprzyjaźniła, a kieleccy wolontariusze zaangażowali się w gotowanie i wydawanie zupy, segregowanie książek do mobilnej biblioteki oraz ubrań dla bezdomnych.

Wyjazd 17 kieleckich wolontariuszy był możliwy dzięki wsparciu sponsorów, a o powrót z Krakowa do Kielc zadbał pan Stanisław Wodyński, zapewniając im prawdziwy autobus miłosierdzia – bezpłatny przejazd autobusem PKS Ostrowca Świętokrzyskiego. Współorganizacja tego spotkania była piekną lekcją społecznej solidarności i popularyzacji czegoś co w dzisiejszych czasach może nie do końca jest modne – bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Wolontariusze Hospicjum są pod wrażeniem działań krakowskiej Zupy na Plantach, otwierającej serca, oczy i ręce w kierunku tych, dla których ciepły posiłek ofiarowany przez organizatorów akcji jest jedynym ciepłym daniem w ciągu całego tygodnia. Dodatkowo, dzięki zaangażowaniu świętokrzyskich działaczy w tą niedzielę każdy mógł otrzymać tyle kanapek, ile tylko potrzebował. Dziękujemy wszystkim, przy wsparciu których wolontariusze Hospicjum mogli doświadczyć tego pięknego dzieła.