Wspomnienie świętej Matki Teresy z Kalkuty

5 września 2017 roku o godz. 12:00 w kaplicy Hospicjum odbyła się uroczysta msza święta, którą odprawił nasz nowy kapelan ks. Michał Piskorek. Za wstawiennictwem św. Matki Teresy z Kalkuty w dniu wspomnienia Jej narodzin dla nieba prosiliśmy Boga o potrzebne łaski dla całej hospicyjnej wspólnoty. Po mszy świętej odmówiliśmy litanię do św. Matki Teresy i oddaliśmy cześć Jej relikwiom.

Mimo upływu lat pamięć o niej jest dzisiaj nadal bardzo żywa. Pamiętamy jej uśmiech, jej głębokie spojrzenie, jej Różaniec. Wydaje się nam, że wciąż ją widzimy, jak idzie przez świat, poszukując najuboższych z ubogich, zawsze gotowa, by tworzyć nowe przestrzenie miłosierdzia i by wszystkich przygarniać niczym prawdziwa matka – tak wspominał św. Matkę Teresę św. Jan Paweł II.

Wzywając orędownictwa Misjonarki Miłości pragniemy każdego dnia brać z Niej wzór poświęcania życia dla drugiego człowieka, szczególnie tego ubogiego i cierpiącego.