Wyślij kartkę do hospicjum, ubierz naszą choinkę

Adwent jest czasem oczekiwania, ale też czasem szczególnego przygotowania do Bożego Narodzenia. Czynienie dobra to najlepsza droga do tego postanowienia, dlatego serdecznie zapraszamy Szkolne Koła Caritas, szkoły angażujące się w Pola Nadziei, Wolontariuszom i Przyjaciołom Hospicjum do włączenia się do akcji:

1. Wyślij kartkę do hospicjum – do 20 grudnia czekamy na własnoręczne wykonane kartki bożonarodzeniowe, którymi obdarujemy naszych Pacjentów. Metoda wykonania kartek dowolna – mogą być wyklejane, rysowane, malowane, ozdabiane, projektowane w programie graficznym itp. Prosimy o wpisanie życzeń od siebie oraz podpis (może być samo imię). Kartki można wysyłać na adres hospicjum: ul. Mieszka I 48 C Kielce lub przynosić osobiście codziennie w godzinach 7-19. Obdarujemy nimi Pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, Hospicjum Stacjonarnego i Domowego.
  2. Ubierz naszą choinkę – najmłodszych zapraszamy do przygotowania wraz z rodzicami albo nauczycielami świątecznych ozdób na hospicyjną choinkę. Uczniowie mogą samodzielnie zawiesić wykonane przez siebie łańcuchy, bombki i inne ozdoby na choince. Prosimy o zgłoszenie terminu spotkania pod nr telefonu: 784 533 038.
  3. Kiermasz świątecznych cudeniek wykonanych przez naszych Podopiecznych – w miarę możliwości zachęcamy do odwiedzenia sali terapii zajęciowej, gdzie powstają przepiękne aniołki i inne dekoracje świąteczne. Organizacja kiermaszu na rzecz Hospicjum to kolejny pomysł na piękną inicjatywę wspierającą naszych Podopiecznych.
  4. Czy Święty Mikołaj przychodzi do Hospicjum? 7 grudnia oraz w każdy kolejny czwartek grudnia o godz. 15:00 odbywają się Podniebne Cuda – spotkania z Podopiecznymi naszego hospicyjnego domu. To dobry czas na to, aby wspólnie się spotkać i obdarować czymś od serca. Szczegóły tej inicjatywy pod nr telefonu: 532 328 848.

Już dziś dziękujemy za zaangażowanie w czynienie dobra na rzecz naszych Podopiecznych.